AKTUÁLNÍ 

NABÍDKA

KURZŮ

ekonomika, management,
lidské zdroje

O partnera/ku stojí za to bojovat

Hana Dexterová Vás velmi překvapí, protože za její drobnou a křehkou postavou je skryta velká energie a jasný cíl, čeho chce dosáhnout a proč a kam její kroky vedou. Naše setkání proběhlo v restauraci u Sherlocka a možná i díky tomu jsme se vůbec nemusely hledat. Mé připravené otázky byly skoro k ničemu, protože téma partnerství a seznamování se je natolik bohaté, že se náš rozhovor odvíjel velmi rychle, spontánně a byl plný vtipných příhod, ale i moudrých rad…

HLEDÁNÍ PARTNERA/KY MŮŽE TRVAT DÉLE, ALE NE VŽDY JE DOBRÉ NA SVÝCH POŽADAVCÍCH SLEVIT, JE TO VÁŠ ŽIVOT A JE JEN NA VÁS, ZDA HO PROŽIJETE „DOBŘE NEBO SKVĚLE A NAPLNO“.

TCP: Paní Hano, podnikáte v krásné oblasti, usnadňujete hledat a nacházet partnery těm, kteří je hledají. Byl to vždy Váš sen?
Vůbec ne.  Tato aktivita měla svůj velmi spontánní prvopočátek na vysoké škole, kdy mne moji osamělí známí žádali, abych jim pomohla, že jsem přeci sociolog, tak ať pro ně něco vymyslím. Mám dobrý pozorovací talent a umím dobře analyzovat lidi, a tak jsem začala nejprve bez podnikatelského záměru nejdříve seznamovat své přátele a kamarády s jejich potenciálními protějšky. Některá povedená seznámení mne velmi těší ještě nyní.

TCP: Jaké byly Vaše podnikatelské začátky? Je v tomto oboru podnikat jednoduché?
Založení seznamky Dexter rande předcházela v roce 2001 snaha zavést v Brně tradici „večerů pro nezadané“. Bohužel, tak jak někdy umí reklama velmi pomoci, tak umí velmi dobře také dobrý záměr zničit. Špatně nastavené rádio i obsah reklamního spotu nám přivedlo nevhodnou skupinu lidí a význam akcí se pozvolna rozplynul. Ti, kteří se však seznámit chtěli a s tímto účelem i přišli, mne však následně kontaktovali, a tak se moje práce začala odvíjet tím správným směrem.  Pro nezasvěcené se tento obor podnikání může zdát velmi jednoduchý, prostě rozdáváte kontakty. Ono to tak ale není. Pokud tuto práci chcete dělat poctivě a je Vaším cílem opravdu seznámení lidí, kteří by mohli mít společnou budoucnost, pak tomuto okamžiku předchází osobní pohovor s každým tímto zájemcem, poznání jeho životních názorů, společenského postavení, zálib a samozřejmě představ o žádaném partnerovi.


TCP: Je v dnešní době najít si partnera těžší než to bylo dříve? Nebo je situace stále stejná, jen jsme líní se potkávat?
Na to odpovím velmi jednoduše. Ano, je to těžké. Hlavní roli zde hrají dva velmi důležité aspekty. Tím jedním jsou občas přemrštěné požadavky na případného partnera. Mám bohužel vysledováno, že tyto požadavky jsou ovlivněny médii a také penězi. Média nám prezentují dokonalé lidi s dokonalými úsměvy, sportovně nadané, prostě bez chyb a někteří mí klienti jednoduše tento obrázek ve svých představách mají a očekávají, aby byl z mé strany doručen v 100% plnění, protože za tuto službu přece platí penězi. Jenže v tomto oboru neprodáváme výrobky a lidé jsou velmi různí a někdy mne přehlížení povahových vlastností, názorů a životního stylu dost mrzí. Druhým aspektem je tak trochu „lenost“. Dovoluji si použít toto slovo, protože občas naši neschopnost vyrazit se známými nebo do míst, kde bychom se seznámit mohli, skrýváme za pracovní povinnosti, únavu nebo si krademe čas na sociálních sítích či u televize. 

TCP: Hledá většina Vašich klientů dlouhodobé vztahy nebo spíše nezávazné? Co je podle Vás na partnerství nejcennější a čeho si vážíte?
Nemohu zde hovořit za ostatní seznamovací agentury, ale u mne je to z 90% snaha najít opravdu dlouhodobý vztah. Na této skutečnosti si také hodně zakládám a považuji ji za jednu z nejlepších referencí. Při seznámení jsou velmi důležité vnější znaky, jak kdo vypadá, jak se pohybuje, kolik měří a tak podobně, ale jak jsem již několikrát zmínila, aby to opravdu fungovalo, je potřebná znalost povahových vlastností toho druhého. Tyto vlastnosti se nejvíce projeví v domácím prostředí, tam kde toužíte po klidu a pohodě, tam kde chcete mít zázemí a k tomu Vám už pouze „hezky namalovaný obrázek, ale bez obsahu“ stačit nebude a možná také velmi rychle omrzí.  Já osobně si nejvíce vážím spokojeného, klidného života, vzájemné úcty a porozumění.

TCP: Jak svoji společnost a služby propagujete, jaké marketingové nástroje využíváte?
 Využívám klasické marketingové nástroje a komunikační kanály, ale v této chvíli je pro mne nejlepším nástrojem osobní doporučení od mých spokojených klientů.

TCP: Co byste našim členkám vzkázala?
Žijte, v životě nejsou prohry, pouze zkoušky, které nemusíme složit na samé jedničky, jen je třeba se z těchto chyb dobře poučit. Jen tak nebudeme přitahovat podobné situace nebo partnery, kteří ve Vašem životě nemají budoucnost.  Pokud partnera hledáte, dopřejte si čas, je třeba hledat v klidu a pohodě a pokud máte opravdu pocit, že kolem Vás prošel, zvolte vhodné zbraně a nenechte si ho utéci. Více už snad jen osobně.

                                        http://www.dexterrande.cz/


KDO JSEM?    
Jsem Hana Dexterová a považuji se, za tzv. praktického sociologa. Studovala jsem sociologii na Masarykově universitě v Brně a zde také získala doktorát z marketingu a řízení. Většina mých kolegyň se v tomto oboru zaměřila hlavně na filozofii. Mne samotnou však čistá filozofie nenaplňovala a možná také díky oboru, který jsem studovala, ale také mé povaze, jsem hodně tíhla k organizování a seznamování lidí, to mne nejen bavilo, ale také opravdu šlo. Nechtěla jsem žít esejemi, ale pracovat s lidmi.

CO JSEM DOKÁZALA?
Uvedla jsem v roce 1992 a 1993 v České republice na trh zcela nové výrobky. Jedním z nich byly vložky pro kojící matky z netkané textilie a vlhčené ubrousky. Na výrobcích, se kterými se dnes běžně setkáváte, najdete moje texty. Rozjela jsem úspěšnou seznamku DEXTER RANDE a jsem jednatelkou společnosti DEXTER INTERNATIONAL spol. s r.o., která dováží, zpracovává a prodává výrobky se zeolitem do maloobchodní sítě.


Děkujeme za rozhovor, Dita Groligová, TOP CENTRUM PODNIKATELEK Brno                    

 

Registrace je z technických důvodů mimo provoz.

Kontaktujte nás na info@tcpbrno.cz. Děkujeme.

Naši partneři

Aktivní máma ER Na volné noze Q2

Podporujeme


Aukce pro Dům sv. Markéty


Reference

Mohu jen doporucit, kurz mam za sebou a baby z Top centra jsou proste bozi !!! Podnikani uz pomalu, ale jiste rozjizdim

Jitka Holíková


Děkuji za velice zajímavý kurz "Řízení lidských zdrojů a self management", na kterém zaznělo spousta zajímavých myšlenek a rad z úst zkušeného odborníka! Strávila jsem velice příjemné dopoledne ve skupině příjemných a aktivních lidí. A těším se zase někdy příště!

Monika Dušová


Každé setkání a kurzy mi přináší velkou motivaci pro moje podnikání a mnoho zajímavých kontaktů. Na vaše kurzy a společenské aktivity se těším a pravidelně se jich účastním.

Alexandra Divišová, www.autoalexa.cz


Jsem vděčná za účast v projektu pod hlavičkou TCP. Veškeré aktivity provází vstřícnost, profesionalita a ochota doslova "plnit přání" klientek. Bonusem navíc je skutečnost, že díky účasti v projektu můžu těchto služeb využít zdarma.

Ivana Havlíčková, www.soga.cz


"Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáme." Děkuji za pomoc realizovat vytyčené cíle, za to, že člověk nemusí být při přípravě podnikání na vše sám, za vstřícnost, ochotu a dostupnost nabízených programů.

Radmila Hřebíčková, www.marystudio.cz

 


Děkuji celému milému kolektivu TCP Brno za jejich vstřícnost a ochotu. Absolvovala jsem několik miniworkshopů, které byly pro mne velmi přínosné, mimo jiné i díky skvělé lektorce paní Bečvářové, která pobírané téma vtipně a srozumitelně vysvětlí. Díky za to, že taková organizace existuje a že ji mohou ženy využít ke zvýšení kvalifikace a k lepšímu uplatnění na trhu práce a při rozjezdu vlastního podnikání!

Petra Rogusová


Začala jsem chodit na miniworkshopy a vzdělávání, které organizujete, ale pak mne ještě nadchly Kulaté stoly, kde jsem se seznámila se zajímavými lidmi, kteří mne inspirovali a posunuli dál v mém podnikání.

Tereza Dvořáková, www.safe-therapy.eu


Chci Vám moc poděkovat za velmi vstřícný a profesionální přístup. Navštívila jsem víc Vašich kurzů, a díky nim mám mnohem větší rozhled.
Lektoři jsou vždy skvěle připraveni podat srozumitelně to nejdůležitější k tématu. Vážím si práce celého týmu a přeji všem účastnicím, aby kurzy byly pro ně inspirací aspoň tak, jako pro mne.

Markéta Schwarzová


Adresa Facebook

Co-workové a vzdělávací centrum
Lidická 28
602 00 BRNO

E-mail: info@tcpbrno.cz


matlocha Image Map