AKTUÁLNÍ 

NABÍDKA

KURZŮ

ekonomika, management,
lidské zdroje

Každý sám sobě hospodářem...

Nejen moje profese psycholožky, terapeutky, ale hlavně role mámy, kamarádky a ženy mě navádí pravidelně a poctivě sledovat, jak se cítím a kolik mám aktuálně energie.

TCP: Zvládáte se tedy zastavit i Vy a jak to řešíte?
V momentě, kdy cítím, že dávám více, než přijímám, hlásím na všechny světové strany STOP!!! Teď musí přijít pauza, dovolená nebo naplánované aktivity na chvíli pozastavím. Jinak bych svou práci nemohla dělat kvalitně nebo bych ji dělala na úkor sama sebe, rodiny i klientů, a to by nebylo „fér“. Taková práce by ve výsledku hlavně nikomu nic nepřinesla.
Přicházející klienti si mě vybrali, abych jim pomohla najít cestu ven z jejich situace. A na to je třeba kromě profesionálních znalostí také vnitřní psychická energie a fyzická síla. Po práci totiž zase přichází rodina, a které dítě či muže zajímá znavená, nervózní matka a žena?!


TCP:  Proč je schopnost zastavit se, hospodařit se svou energií a silami tak důležitá?
Můžete přece dávat jen tolik, kolik sama máte a co nemusíte využít sama pro sebe jinak,“ pojedete na dluh“. Pokud není tato rovnováha dlouhodobě akceptována, stačí se kolem sebe jen rozhlédnout, jak to vypadá s lidmi, kteří tuto hranicí překročí – ať už se svojí energií či penězi. Těmto lidem není jednoduché ihned pomoci, protože v prvé řadě chtějí „nakoupit“ energii u Vás. To bohužel není řešení. Umět dobře hospodařit s energií a vlastní silou si žádá především lásku k sobě a druhým, velkou disciplínu, úctu k životu svému času a času, který nám dávají naši blízcí. Ale jak si kdo ustele…

TCP: Jaká je zkušenost z Vaší praxe? Zvládají Vaše klientky tuto hranici udržet? Myslí na sebe?
Zrovna nedávno mi říkala jedna klientka: „Manžel vyrostl v modelu mužské a ženské práce – role. Hledí si pečlivě jen svého a já mám doma zajistit veškerý servis“. Ano, hodně nás vyrostlo ve velmi podobném modelu, ale existují také opačné modely. Žena tzv. píská a muž dělá vše, co si vymyslí. Jak se v této roli asi musí muž cítit? Umíte si to, dámy, představit? Jak se cítí lovec a dobyvatel, který místo kořisti nosí doma manželce bačkůrky s bambulkou a ještě čeká na odměnu či další úkol?
Bohužel mám ze svých zkušeností stále pocit, že přetrvává spíše model ženy, která se má v první řadě starat o muže, děti, šéfa a každou kamarádku, která jí kdykoliv zavolá, že jí utekl již 6. milenec nebo se manžel opět zdržel na služební cestě. Ano, nadlehčuji to, ale je to naprosto běžné a z maličkostí, které na sebe nabalujete, se stává pěkný ranec.

TCP: Co tedy radíte? Jak začít přemýšlet a pracovat s vlastní zásobou energie.
Rok 2014 je velmi vhodný k práci na sobě, k uvědomění si vlastní hodnoty, schopností a následně i vlastní seberealizaci. Můžete být třeba prodavačka nebo pomocná kuchařka, pokud Vás však práce baví, zvládáte se věnovat i sama sobě, svým koníčkům, partnerovi a dětem, občas rodičům, i kamarádům, pak je vše ok.
Když nás bolí zub, jdeme k zubaři, ale s partnerskými nebo pracovními problémy či nízkým sebevědomím, se svěříme občas prvnímu člověku, který nám přijde do cesty. A co se stane? Možná se nám na chvíli uleví, ale bohužel jen na chvíli. Ta zátěž, se kterou se potýkáme, se rychle vrátí, protože jsme nic nevyřešili a navíc svojí situací zatížili i toho druhého.
Doporučuji tedy, pokud cítíte, že už jedete z rezerv, setrvačnosti a bez motoru, pak se zastavte a rozhlédněte kolem sebe, zda to, co opravdu v této chvíli máte a žijete, je to, co si přejete. Pokud odpověď zní „ano“, pak je vše v pořádku. Bude pravděpodobně třeba pouze přeskládat či přerozdělit úkoly mezi ostatní členy rodiny, kolegy v práci a se svým partnerem nebo šéfem probrat, proč je daná zátěž dlouhodobě neúnosná a co ji způsobuje.
Pokud však zní odpověď „ne“, pak jsme něco závažného přehlédli nebo žijeme v něčem „kvůli dětem, partnerovi, penězům, hypotéce, sousedům“ nebo jiným předsudkům, kterým jsme byli za svůj život naučeni. Čí život to vlastně žijeme, proč a jak dlouho?! Každý jsme tu sám za sebe, i když jsme rodina, partneři nebo kolegové a je důležité si uvědomit, jak rychle čas plyne a jak špatně se svým životem a vlastní energií hospodaříme.

TCP: Blíží se září, na co tedy dát pozor, zde to bude hlavně pro maminky nápor, že?
Právě září, je pro mnoho rodin velmi namáhavé. Musí znovuzapojit své děti do školních povinností. Zde má doporučení platí dvojnásob, hlavně pro nás ženy. Než to všechno zase začne, posaďte se, srovnejte priority a hlavně myslete na jediné - na sebe - žena je totiž pilířem rodiny. Pokud jste vnitřně silná a spokojená, je silná a spokojená i celá rodina. A o tom to přece je:-).

 

Ať se Vám daří nejen v září:-).
Mgr. Ivana Havlíčková

Děkujeme Vám za rozhovor! TCpko


Ivana Havlíčková

Absolventka FF MU Brno, obor psychologie. Mám za sebou spousty kurzů jak z nabídky klasické psychologie a psychoterapie, tak semináře z oboru alternativní medicíny. Pracuji jak s mladými lidmi, maminkami, ženami v produktivním či důchodovém věku, tak s nezaměstnanými či úspěšnými podnikateli. V současné době se věnuji jak diagnostice, tak terapii. Nejspolehlivější diagnostickou a terapeutickou technikou je pro mne automatická kresba.

Mým cílem je všechny, kteří s důvěrou přijdou, někdy doslova probudit, ukázat jim, kde se nacházejí a jaké mají možnosti a aktuální sílu na další posun. I když tím „kreslířem“ jsem já, také klienti musí přiložit ruku k dílu. Odchází s drobnými úkoly a průběžně jsme ve spojení, jak se jim daří.

Pracuji s mými klienty v duchu: „Nedám Vám rybu, ale naučím Vás rybařit“. Pro všechny, nejen pro moje klienty je důležité, aby byli samostatnými, plnohodnotnými a sebevědomími bytostmi bez ohledu na věk, pohlaví či vzdělání.  


 

Registrace je z technických důvodů mimo provoz.

Kontaktujte nás na info@tcpbrno.cz. Děkujeme.

Naši partneři

ER Q2 Aktivní máma Na volné noze

Podporujeme


Aukce pro Dům sv. Markéty


Reference

Začala jsem chodit na miniworkshopy a vzdělávání, které organizujete, ale pak mne ještě nadchly Kulaté stoly, kde jsem se seznámila se zajímavými lidmi, kteří mne inspirovali a posunuli dál v mém podnikání.

Tereza Dvořáková, www.safe-therapy.eu


Jsem vděčná za účast v projektu pod hlavičkou TCP. Veškeré aktivity provází vstřícnost, profesionalita a ochota doslova "plnit přání" klientek. Bonusem navíc je skutečnost, že díky účasti v projektu můžu těchto služeb využít zdarma.

Ivana Havlíčková, www.soga.cz


Chci Vám moc poděkovat za velmi vstřícný a profesionální přístup. Navštívila jsem víc Vašich kurzů, a díky nim mám mnohem větší rozhled.
Lektoři jsou vždy skvěle připraveni podat srozumitelně to nejdůležitější k tématu. Vážím si práce celého týmu a přeji všem účastnicím, aby kurzy byly pro ně inspirací aspoň tak, jako pro mne.

Markéta Schwarzová


Mohu jen doporucit, kurz mam za sebou a baby z Top centra jsou proste bozi !!! Podnikani uz pomalu, ale jiste rozjizdim

Jitka Holíková


Děkuji celému milému kolektivu TCP Brno za jejich vstřícnost a ochotu. Absolvovala jsem několik miniworkshopů, které byly pro mne velmi přínosné, mimo jiné i díky skvělé lektorce paní Bečvářové, která pobírané téma vtipně a srozumitelně vysvětlí. Díky za to, že taková organizace existuje a že ji mohou ženy využít ke zvýšení kvalifikace a k lepšímu uplatnění na trhu práce a při rozjezdu vlastního podnikání!

Petra Rogusová


Děkuji za velice zajímavý kurz "Řízení lidských zdrojů a self management", na kterém zaznělo spousta zajímavých myšlenek a rad z úst zkušeného odborníka! Strávila jsem velice příjemné dopoledne ve skupině příjemných a aktivních lidí. A těším se zase někdy příště!

Monika Dušová


Každé setkání a kurzy mi přináší velkou motivaci pro moje podnikání a mnoho zajímavých kontaktů. Na vaše kurzy a společenské aktivity se těším a pravidelně se jich účastním.

Alexandra Divišová, www.autoalexa.cz


"Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáme." Děkuji za pomoc realizovat vytyčené cíle, za to, že člověk nemusí být při přípravě podnikání na vše sám, za vstřícnost, ochotu a dostupnost nabízených programů.

Radmila Hřebíčková, www.marystudio.cz

 


Adresa Facebook

Co-workové a vzdělávací centrum
Lidická 28
602 00 BRNO

E-mail: info@tcpbrno.cz


matlocha Image Map