AKTUÁLNÍ 

NABÍDKA

KURZŮ

ekonomika, management,
lidské zdroje

Štěstí přeje připraveným mámám...

V dnešní době je snadné přijít o místo a nové se velmi obtížně hledá. O to hůře, pokud se o práci uchází žena po několika letech rodičovské dovolené. Internetové stránky Aktivní máma pomáhají maminkám zvýšit jejich šance a udržet se profesně fit během doby, kdy pečují o malé děti. Přinášíme vám šest důvodů, proč si udržovat pracovní kondici během rodičovské:

  1. Zvýšíte své šance na úspěšný návrat do práce

Není jednoduché předem odhadnout, kolik let celkem na rodičovské dovolené strávíme a jak se bude situace vyvíjet. Podaří-li se však najít způsob, jak si udržet nebo dokonce rozvinout dosavadní profesní znalosti, máme mnohem větší pravděpodobnost, že se v budoucnu vyhneme nezaměstnanosti. Stále více žen po rodičovské dovolené bohužel zjišťuje, že návrat k původnímu zaměstnavateli není možný.  

  1. Posílíte finanční stabilitu rodiny

Jako rodiče jsme hrdinové dnešní doby. Rozhodli jsme se investovat čas, energii a znalosti do našich dětí, budoucnosti celé společnosti. Je zodpovědné postavit se čelem i k zneklidňujícím otázkám ohledně existenčního zabezpečení rodiny. Vysoká rozvodovost a závislost rodinného rozpočtu výhradně na příjmu partnera představují významná potenciální rizika. Udržet se pracovně fit, znamená také šanci pružněji reagovat na případné krizové situace.

  1. Vyhnete se sociální izolaci

Částečné úvazky, brigády, dobrovolnická práce, studium… To vše nás může obohatit i ze společenského hlediska. Být kontaktu s lidmi mimo rodinu napomáhá zmírnit pocity osamělosti a izolace, kterými část žen na rodičovské dovolené trpí. Třeba zjistíme, že některé z nás se na rodičovské potýkají se stejnými problémy nebo se nám podaří získat kontakty pro budoucí pracovní příležitost.

  1. Postupně se připravíte na plný návrat do zaměstnání

O rodinu budeme ve větší či menší míře pečovat stále. Nejmenší děti vyžadují mnoho času a často je obtížné věnovat se čemukoliv jinému. Situace se však s přibývajícím věkem dětí pozvolna mění. Podle toho můžeme měnit a přizpůsobovat i svou strategii, jak sladit pracovní zájmy s rodinou. Zvykne-li si naše dítě například strávit jedno dopoledne týdně v miniškolce nebo ve společnosti babičky či paní na hlídání, bude se moci postupně lépe připravit na celodenní docházku do školky a my získáme prostor pro sebe, pro osobní rozvoj…

  1. Umožníte dětem prohloubit si vztah s ostatními členy rodiny

Naše pravidelné aktivity mimo domov umožní ostatním členům rodiny strávit spolu více času. Ze začátku to může být náročné pro všechny zúčastněné. Dopřejeme-li si však vzájemně trpělivost, všechno nové se opakováním stává jednodušším. Nevzdávejme se po prvních neúspěších, vzájemná zastupitelnost rodičů se vyplácí. Pokud zapojíme i ostatní příbuzné, rozšiřujeme svým dětem spektrum osob, které je mají rády, a zprostředkují jim zase o něco jiný pohled na svět než my.

  1. Ukážete dětem, že maminka umí víc, než jen vařit…

Maminka, která si dokáže najít čas také na sebe a svůj profesní rozvoj je pro dítě inspirací. Nezapomínejme, že děti se učí především nápodobou a jsme pro ně významným životním vzorem.

Více na http://www.aktivnimama.cz.

Registrace je z technických důvodů mimo provoz.

Kontaktujte nás na info@tcpbrno.cz. Děkujeme.

Naši partneři

Q2 Aktivní máma ER Na volné noze

Podporujeme


Aukce pro Dům sv. Markéty


Reference

Jsem vděčná za účast v projektu pod hlavičkou TCP. Veškeré aktivity provází vstřícnost, profesionalita a ochota doslova "plnit přání" klientek. Bonusem navíc je skutečnost, že díky účasti v projektu můžu těchto služeb využít zdarma.

Ivana Havlíčková, www.soga.cz


Chci Vám moc poděkovat za velmi vstřícný a profesionální přístup. Navštívila jsem víc Vašich kurzů, a díky nim mám mnohem větší rozhled.
Lektoři jsou vždy skvěle připraveni podat srozumitelně to nejdůležitější k tématu. Vážím si práce celého týmu a přeji všem účastnicím, aby kurzy byly pro ně inspirací aspoň tak, jako pro mne.

Markéta Schwarzová


Mohu jen doporucit, kurz mam za sebou a baby z Top centra jsou proste bozi !!! Podnikani uz pomalu, ale jiste rozjizdim

Jitka Holíková


Děkuji za velice zajímavý kurz "Řízení lidských zdrojů a self management", na kterém zaznělo spousta zajímavých myšlenek a rad z úst zkušeného odborníka! Strávila jsem velice příjemné dopoledne ve skupině příjemných a aktivních lidí. A těším se zase někdy příště!

Monika Dušová


Začala jsem chodit na miniworkshopy a vzdělávání, které organizujete, ale pak mne ještě nadchly Kulaté stoly, kde jsem se seznámila se zajímavými lidmi, kteří mne inspirovali a posunuli dál v mém podnikání.

Tereza Dvořáková, www.safe-therapy.eu


Každé setkání a kurzy mi přináší velkou motivaci pro moje podnikání a mnoho zajímavých kontaktů. Na vaše kurzy a společenské aktivity se těším a pravidelně se jich účastním.

Alexandra Divišová, www.autoalexa.cz


"Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáme." Děkuji za pomoc realizovat vytyčené cíle, za to, že člověk nemusí být při přípravě podnikání na vše sám, za vstřícnost, ochotu a dostupnost nabízených programů.

Radmila Hřebíčková, www.marystudio.cz

 


Děkuji celému milému kolektivu TCP Brno za jejich vstřícnost a ochotu. Absolvovala jsem několik miniworkshopů, které byly pro mne velmi přínosné, mimo jiné i díky skvělé lektorce paní Bečvářové, která pobírané téma vtipně a srozumitelně vysvětlí. Díky za to, že taková organizace existuje a že ji mohou ženy využít ke zvýšení kvalifikace a k lepšímu uplatnění na trhu práce a při rozjezdu vlastního podnikání!

Petra Rogusová


Adresa Facebook

Co-workové a vzdělávací centrum
Lidická 28
602 00 BRNO

E-mail: info@tcpbrno.cz


matlocha Image Map